10 Intel Education Tablet

10 Intel Education Tablet

Intel, eğitim sektörüne yatırım yapmaya devam ediyor. Okullarda eğitim amaçlı kullanılması amaçlanan, devletlerin de son zamanlarda bu konuda büyük projeler geliştirdiğini göz önünde bulundurursak gayet global piyasaya hükmedecek bir proje olan eğitim tabletleri geçtiğimiz gün tanıtıldı. Tabletlerde Android işletim sistemi bulunurken arayüzünün gayet başarılı olduklarını söyleyebiliriz.

10 Intel Education Tablet ismindeki tablet, isminden de anlaşıldığı üzere 10 inç boyutunda bir tablet. Android 4.2 Jelly Bean ile çalışan tablette özel eğitim uygulamaları da bulunuyor. Intel Atom Z2520 işlemciyle çalışan tablette isteğe göre 3G bağlantı da sağlanabiliyor. Tabletin önünde arkasında 1080p çözünürlüğünde video kaydı yapabiliyor. Tabletin pil dayanma süresi ise 12 saat. Bu da bugünkü ortalamaların çok üzerinde.

Intel’in tanıttığı ikinci cihaz ise, Classmate PC isminde bir laptop. Yine eğitim kurumları için hazırlanmış olan PC’nin opsiyonel dokunmatik ekranlı Windows 8.1 edisyonu da bulunuyor. Bilgisayarın Celeron N2806 işlemcisi bulunuyor ve kapağüın üst kısmında döndürülebilir bir kameraya sahip. İki cihaz da, öğrencilerin ellerinden düşürmelerine karşı özel koruyucu bir materyalle kaplanmış, böylece ortalama bir ders sırası yükseliğinden düşse bile bir şey olmuyor. Elbette su ve toza karşı da koruması bulunuyor.

Cihazların fiyat bilgileri henüz belli değil ancak dünyanın pek çok ülkesinden eğitim kurumlarının bu yeni cihazlara büyük ilgi göstereceğini tahmin etmek zor değil.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş