128GB SanDisk microSDXC Duyuruldu

128GB SanDisk microSDXC Duyuruldu, SanDisk, 128GB depolama kapasitesine sahip ilk microSDXC modelini duyurdu. Akıllı telefonların olmazsa olmazlarından microSD kartlarda böylelikle kapasite konusunda sansasyonel bir gelişme yaşandı. Depolama ürünleri pazarının en iddialı markalarından SanDisk’in yeni hafıza kartı, aynı zamanda dünyanın en yüksek depolama kapasitesine sahip microSDXC’si özelliğine sahip oldu.

Yeni nesil akıllı telefonların 4K video kaydı, yüksek depolama alanı gerektiren uygulamalarla birlikte kullanımına başlanması sonucunda doğan daha fazla hafıza kavramına böylelikle beklenen yanıt verilmiş oldu. İspanya’daki Mobile World Congress 2014 etkinliği kapsamında duyurusu gerçekleşen hafıza kartına dair ilk detaylar da paylaşıldı.

Açıklanan bilgiye göre SanDisk, 128GB’lık hafıza kartını 15 adet bellek zarının dikey yığınlama yöntemi ile kullandı. Kendi geliştirdiği teknoloji ile birlikte microSDXC’lere yeni bir soluk getiren SanDisk’in yeni modeli ile örneğin 20 saate yakın Full HD video kaydı depolanabiliyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş