Amazon’dan devrim!

amazon

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olan ve aynı zamanda affiliate marketing sistemini çıkaran Amazon’dan devrim niteliğinde bir yenilik geliyor. Pazartesi gününden itibaren artık kargolarınızı hafta sonu da telsim alabileceksiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Amazon’un özel üyelik sistemi olan Amazon Prime’a kayıtlı olmanız.

Online alışveriş yapan internet kullanıcılarının en büyük isteklerinden biri de hafta sonu, özellikle Pazar günleri teslimat yapılmasıdır. Çoğu hafta içi çalışan bu kitle, sipariş verdiği ürünün mesai saatleri içerisinde değil, evinde dinlenirken kendisini bulmasını ister. Bu çağrıya kulak veren Amazon, iki büyük metropolde sipariş teslimini Pazar günü de yapmaya başlayacağını duyurdu.

Şimdilik sadece New York ve Los Angeles bölgelerinde gerçekleşecek olan Pazar teslimatları ABD Posta Servisi aracılığıyla yapılacak. Duyuruyu yapan Amazon Operasyonlar Başkan Vekili Dave Clark, “Eğer bir Amazon Prime üyesi iseniz, çocuğunuz için Cuma günü siparişini verdiğiniz sırt çantası Pazar günü elinizde olacak” diyor.

Bu sistemin Amazon’a kayda değer bir avantaj sağlayacağını tahmin etmek güç değil. Pazar teslimatları yaygınlaşırsa, online alışveriş dünyasında yeni bir çağ başlayabilir. Bakalım Türkiye’de aynı sistem ne zaman devreye girecek.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş