Android, liderliğe devam ediyor

telefon

Google’ın başarılı mobil işletim sistemi Android, çıktığı seneden bu yana pazar payını artırmaya devam ediyor. iOS’u yıllar önce geride bırakarak mükemmel bir işin altına imza atan Android işletim sistemi, geride bıraktığımız son yıl 3 içinde de büyük bir pazar payını eline geçirmiş. Aynı zamanda iOS’ta büyük bir düşüş, Windows Phone’da ise yükseliş görüyoruz.

Mashable’ın hazırladığı rapora göre, 2013 yılında satılan mobil cihazların yüzde 80’inde Android işletim sistemi mevcut. 2011 yılına göre pazar payını iki katına çıkartan Android’i, yüzde 15 pazar payı ile Apple’ın mobil işletim sistemi iOS takip ediyor. iOS’in 2013 yılında yüzde 3’lük bir kayıp yaşadığı da gözlerden kaçmıyor.

Windows Phone’ un Yükselişi Sürüyor

Microsoft’un özellikle düşük ve orta seviyeli donanıma sahip cihazlarda hızlı çalışması ile bilinen mobil işletim sistemi Windows Phone 2011 yılından beri pazar payını 3 katına çıkartarak en hızlı büyüyen işletim sistemlerinden birisi oldu. Windows Phone’ un hızla büyümesinde Nokia’ nın gençlere hitaben çeşitli renklerde çıkarttığı Lumia cihazları büyük öneme sahip.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş