Apple, kablosuz şarj patenti aldı

apple_kablosuz_sarj

Teknolojinin hayat içerisinde en çok sevilmeme nedenleri arasında kabloları yer alıyor. Özellikle bir prizin etrafı birçok kabloyla dolduğunda nasıl oluyorsa hepsi birbirine giriyor. Bu sorunu ortadan kaldırmak için geçtiğimiz senelerden biri bir sürü çalışma yürütülürken Apple da boş durmuyor. Gelen bilgilere göre Apple, kablosuz şarj patentini aldı ve büyük ihtimal şu anda oldukça büyük planlar üzerinde çalışmakta.


Her Cihaza Kablosuz Şarj

Bu konuda çalışan markalardan birisi de Apple. Cult of Mac sitesinin haberine göre şirket kendi kablosuz şarj sistemini geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu sistemde asıl amaçlanan ise mevcut örneklerden farklı olarak belirli bir mesafe içindeki birçok cihazın tek bir kaynaktan kablosuz olarak şarj edilebilmesi.

Patenti Alındı!

Apple’ın Cupertino’daki merkezinde çalışan biliminsanlarının geliştirdikleri yeni sistem, gelecekte iMac ya da Mac Pro’nun içerisine yerleştirilebilecek gizli NFMR (Near Field Magnetic Resonance) güç kaynağı ile çevredeki tüm Apple cihazlara kablosuz şarj sağlanabileceğini gösteriyor.

Böylece aynı ortamda bulunan Macbook, iPad, iPhone, Magic Trackpad, Magic Mouse gibi cihazlar kablosuz olarak şarj edebilecek. Patenti alınan bu teknolojinin ne

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş