Apple, PC ve Tablette liderliğe oynuyor

apple_statistic

Global pazarda yapılan araştırmalar arasına bir yenisi daha eklendi. Catalys tarafından yapılan ve PC ile tablet pazarını araştıran yeni projede Apple’ın iki sektörde de liderliği elinde bulundurduğu görünürken Samsung’un da büyük yükselişte olduğu gözden kaçmıyor.


Pazar payının çoğu iPad’den

Pazar payı yüzde 20’lere ulaşan Apple’ın cihaz satış adeti de arttı. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde 25 milyonun biraz üzerinde seyreden şirket bu yıl 30.9 milyon adet iPad ve Mac satışına imza attı. Apple’ın küresel tablet ve PC pazarındaki 2013 yılı son çeyrek payının yüzde 84. 3’ünün iPad satışlarından geldiği tahmin ediliyor. iPad’ler toplam tablet pazarının ise nereyse yüzde 35’ini oluşturuyor.

Samsung yükselişte

Apple’ın en yakın takipçisi ise Lenovo olarak görülüyor. Şirketin bu dönemde 20 milyona yakın bir satış gerçekleştirdiği tahmin ediliyor. Geçtiğimiz yıla oranla satışlarını büyük ölçüde artıran Samsung’un da Lenova’ya yaklaştığı dikkat çekiyor. HP’nin satış adetinde küçük bir miktar azalma tahmin edilirken Dell’in ise 10 milyon sınırını aştığı öngörülüyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş