Apple ve Microsoft birleşir mi?

Apple ve Microsoft

Dünyanın en büyük iki ismi olan Apple ve Microsoft adına haberler çıkmaya devam ediyor. Ancak bu sefer ortaya atılmış olan iddia bundan önce gelenlerden çok daha ciddi ve tüm dünyayı ilgilendirir derecede gözüküyor. Bu vakte kadar yapmış olduğu analizlerle her zaman saygımızı kazanan Keith Gerald şimdi de gelecek Apple ve Microsoft’un birleşmek zorunda kalabilecek olduğunu ortaya attı.


Ezeli Rakipler Bir Araya Gelecek!

Money Map Press analisti Keith Fitz-Gerald’ın Fox News’e yaptığı açıklamaya göre yakın bir gelecekte Microsoft ve Apple ortak çalışabilir. Bu süreç için 5 yıllık bir zaman dilimini ön gören Fitz-Gerald, sonrasında bu birlikteliğin daha da ileriye götürülebileceği iddiasında.

Tamamen Birleşme 10 Yıla

Endüstirinin koşullarının iki dev şirketi önce bir arada çalışmaya, ardından da birleşmeye zorlayacağı iddiasında bulunana analistin bu tahmini için ön gördüğü süre ise 5 – 10 yıl arası. Keith Fitz-Gerald bu süre içerisinde her iki şirketin tamamen birleşebileceği iddiasında.

Android – Google ve Facebook Dünyası

Analiste göre Apple ve Microsoft’u buna zorlayacak neden ise Google ve mobil işletim sistemi Android’in yükselişi. Aynı şekilde dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook’un da büyük bir hızla büyümesi ve neredeyse internet kucaklaması etkenler arasında. Gerald’a göre “Google – Facebook dünyası”nın önünü almak için Apple ve Microsoft birada çalışmak zorunda kalacak. Bu iddialara karşın analist görüşlerinin şimdilik sadece spekülasyondan ibaret olduğunu da kabul ediyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş