Artık İstenmeyen SMS’ler Telefona Gelmeyecek!

Kişisel Verilen Korunması Kanunu ile beraber artık sürekli gelen reklam smsleri izne bağlı olacak. Kanun çıktıktan sonra verilen uyum sürecinin son günü 7 Nisan 2018’di. Geçtiğimiz hafta telefon kullanıcılarına çok sayıda şirketten onay için izin mesajları geldi. İzin vermeyen kullanıcıların verileri artık bu şirketlerin veri tabanlarında saklanmayacak.

Mesajlara Cevap Vermeyenlerin Üyelik Kayıtları Siliniyor!

Mağaza, akaryakıt, ulaşım, giyim, kozmetik gibi çok çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmalar, iki yıllık uyum sürecinin sonuna gelinmesi nedeniyle kullanıcılara yoğun bir şekilde mesaj attılar. Bu mesajlara cevap verip, sms için onay verenler söz konusu firmalardan reklam, tanıtım ve diğer konularda bildirim almaya devam edecekler.

Onaylama için smslerde bir link gönderiliyor. Bu linke tıklandığında ise kişiler, bir sözleşme ve sms için onay bölümleriyle karşı karşıya kalıyor. Onay vermeyen kullanıcılar bir daha sms almayacak olsalar da, daha önceden birikmiş olan bazı avantajlı durumları da sıfırlanıyor. Bunlar arasında ekstra puanlar ve benzeri ödüller bulunabiliyor.

Yeni kanun sayesinde sadece istenilen firmalardan sms alınacak olması, çoğu insanı gün boyunca rahatsız eden reklam mesajlarından kurtarıyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş