Aselsan 4900 ATLAS Telsiz

Aselsan 4900 ATLAS Telsiz, Aselsan 4900 ATLAS Sayısal Haritalı El Telsizi, esas özelliğinin dışında aynı zamanda telefon olarak da kullanılabiliyor. Cihaz arama yapabiliyor, kısa mesaj gönderip alabiliyor. Data transferi ve GPS desteği de bulunan bu telsiz, Aselsan tarafından geliştirilen üstün güvenlik sistemleriyle donatılmış. Her telsizin kendine ait gizli kodları bulunuyor. Gelişmiş kriptolama teknikleriyle telsiz temiz iletişim kanalları oluşturabiliyor.

Telsizin GPS çipi, kullanan görevliye konum bilgilerini ayrıntılarıyla gösterirken; koordinatları da merkeze iletebiliyor. Böylece el telsizi olan devriyelerin bulundukları yeri ve pozisyonlarını merkezden izlemek mümkün olabiliyor. Geniş LCD ekranı bulunan telsizler, yüksek kapasiteli bataryalarıyla uzun süre hizmet verebiliyor. Telsizlerde VHF ve UHF olmak üzere iki ayrı frekans bandı bulunuyor. Aynı anda her iki bant üzerinden de haberleşmek mümkün.

Başta ABD, Suudi Arabistan, Pakistan ve Sri Lanka olmak üzere bir çok ülkeye telsiz satan Aselsan’ın, bu ürün ile uluslararası pazarda etkin bir rol oynaması bekleniyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş