Asus PadFone Mini tanıtıldı

Asus PadFone Mini

Uzun süredir haberlerini ve özelliklerini sizlere sunduğumuz Asus PadFone Mini sonunda resmi olarak tanıtıldı. Phablet sektöründe yer alan yeni PadFone Mini, firmanın iyi satış değerleri yakalayan PadFone cihazının ekran bakımından küçük versiyonu olarak tabir edilebilirken 4.3 inçlik bir ekrana sahip. Teknik özellikleriyle de tatmin edici derecede olan phabletin Türkiye’ye geliş tarihi henüz açıklanmış değil.

Android işletim sistemi ile gelen “ikili”, daha önce bu ürünü duymayanlar için tablet bilgisayarın arkasında entegre şekilde yer alan akıllı telefon şeklinde özetlenebilir. Bu konfigürasyon, tablet kullanılırken, akıllı telefonu kullanmaya başladığınızda, tabletteki işlemleri aynı şekilde sürdürebilmenize olanak tanıyor.

Cihazların özellikleri ise şöyle; 4.3-inçlik akıllı telefonun ekranı 960 x 540 piksel çözünürlük sunuyor. 4 çekirdekli Snapdragon 400’e sahip aygıtta 1GB RAM, 16GB depolama kapasitesi, microSD kart desteği özellikleri bulunuyor.

7-inç tablet, 4.3-inç telefon bir arada

7-inçlik tablet ise 1280 x 800 piksel çözünürlüklü ekranla geliyor. Diğer özellikleri ise akıllı telefon şeklindeki “küçük kardeşi” ile aynı. Telefon, 1500 mAh pille gelirken tablet ise 2200 mAh pile sahip.
Android 4.3 ile gelen Asus PadFone mini, Android KitKat desteğini de sunuyor. Saniyede 16 fotoğraflık çekim hızı sunan cihazın kamerası ile 8-megapiksel çözünürlüklü fotoğraf çekilebiliyor.

PadFone mini; ilk etapta ABD, Çin, Rusya, Tayvan, Hong Kong, Singapur ve Endonezya pazarlarında 405 Amerikan Doları fiyat etiketi ile yer alacak. Türkiye pazarına büyük olasılıkla gelecek olan Asus PadFone mini’nin geliş tarihi ise henüz bilinmiyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş