Asus piyasa değerini açıkladı

asus

Dünyanın en önemli teknolji şirketlerinden biri olduğu kuşku götürmeyen Asus, 2013 yılı sonunda güncel piyasa değerini açıkladı. Geride bıraktığımız seneye oranla daha iyi bir on iki ay geçirmiş olan Tayvanlı geliştirici verdiği bilgilere göre şu anda 1,711 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Şirketlerin mali performansı da dahil olmak üzere marka değeri, tüketicinin satın alma kararında markanın oynadığı rol ve markanın rekabet gücüne dayanarak verilen 2013 En İyi Tayvan Global Markaları Ödülleri’nde birinciliğe değer bulunan Asus, piyasa değeri ile birlikte peş peşe on bir yıldır uluslararası Tayvan markaları listesinin ilk üç sırasında yer almış oldu. Ödüller, Tayvanlı markaların global piyasalardaki konumunun en önemli göstergesi olarak kabul ediliyor.

1,711 Milyar ABD Doları değerinde

Asus Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jonathan Tsang, konuyla ilgili olarak; ‘İnanılmazın Peşinde marka vaadimiz, kullanıcılarımıza cihazlarını yeni şekillerde kullanma imkanı vererek beklentilerini değiştirirken, teknoloji ile insanlar arasındaki dengeyi de kuruyor’ diyerek sözlerini şöyle sürdürdü;
“Asus, teknolojiye çok bağlı ve yenilik bizim için itici güç. Herkes için kolay ve eğlenceli dijital bir yaşam kurmayı hayal ediyoruz, buna cesaret gösteriyoruz ve bunun için çalışıyoruz. Daima inanılmaz fikirlerin ve deneyimlerin peşindeyiz – yaptığımız her şeyde inanılmazı sunmayı çok istiyoruz.”

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş