ASUS RT-AC52U Modem

ASUS RT-AC52U

Kablosuz modem, kullanım konusunda bizlere birçok yarar sağlasa da bazen başımızı ağrıtabiliyor. Elektrik kablosunun uzak kaldığı, başka odalardaki kişilerinde kullanabilmesi için uzak bir yerde bulunan modemden bilgisayara sağladığımız bağlantının sinyali düşük olabiliyor. Bu sinyalin kalitesi modemden modeme değişirken siz de güçlü bir iletişim istiyorsanız kaliteli bir modem kullanmalısınız. Asus da bu konuda son noktayı koymuş. Bağlantı gücünüzü yüzde 150 artıran Asus RT-AC52U modem tanıtıldı.

RT-AC52U, dahili USB portu sayesinde standart bir router’dan çok daha fazlasını sunuyor. RT-AC52U’yu dosya sunucusuna dönüştürmek için tek yapmanız gereken USB portuna bir sabit disk takmak. Üstelik ASUS AiCloud sayesinde sunucuyu bulutla senkronize etmek de mümkün. Ayrıca bir USB yazıcıya bağlayarak RT-AC52U’yu yazdırma sunucusuna da dönüştürebilir ve tek bir yazıcıyı birden fazla kullanıcıya paylaştırabilirsiniz.

USB portu, 3G/4G mobil geniş bant dongle’lar ile kullanıma da uygundur, bu sayede bir router üzerinde iki geniş bant (WAN) bağlantısı kurarak ağ trafiğini dengeleyebilir ve yönlendirme modu sayesinde kesintisiz Internet erişimine sahip olabilirsiniz. Dahası, USB portu aracılığıyla akıllı telefon ve tablet gibi cihazlara güç sağlayabilirsiniz , böylece RT-AC52U aynı zamanda kullanışlı bir şarj istasyonu olarak da kullanılabilir.

ASUS AiCloud ile istediğiniz an senkronize edin, paylaşın veya yayınlayın

RT-AC52U, router’ı güçlü bir kişisel bulut sunucusuna dönüştüren ASUS’a özgü AiCloud uygulamasını da destekliyor. Ağda, bağlı USB depolama aygıtlarında veya ASUS WebStorage’da saklanan dosyaları, ASUS Smart Sync özelliği ile kolaylıkla senkronize edebilirsiniz. E-posta, SMS veya sosyal ağ uygulamaları aracılığıyla bir bağlantı göndererek bu dosyaları arkadaşlarınız, aileniz veya iş arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Verilerinize AiCloud web arayüzü veya Android ya da iOS cihazlara yönelik AiCloud uygulaması aracılığıyla erişerek içerikleri istediğiniz an istediğiniz yerde senkronize edebilir, paylaşabilir veya yayınlayabilirsiniz.

AiCloud’un yeni router’dan router’a senkronizasyon modu, diğer uyumlu ASUS router’lara bağlı USB depolama aygıtlarını otomatik olarak senkronize ederek büyük dosyaları aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşılabilmenizi kolaylaştırıyor.

ASUSWRT ile basit kurulum ve büyük esneklik

RT-AC52U’nun kurulumu ASUSWRT Dashboard arayüzü ile çok kolay. Bu arayüz ile hizmet kalitesi (QoS – Quality of Service) önceliği gibi gelişmiş ağ özelliklerini yapılandırmak oldukça basit hale geliyor. Böylece dört Ethernet (LAN) bağlantısının her birindeki bant genişliğini izleyerek kontrol etmek mümkün oluyor. ASUSWRT arayüzünün diğer işlevleri arasında ebeveyn kontrolleri, çift WAN yönetimi, ağ eşleştirme ve yazıcı paylaştırma gibi özellikler yer alıyor.

RT-AC52U, ASUSWRT aracılığıyla yapılandırılan, kolay ayarlı VPN sunucu ile ev ağınızda, özel ve güvenli uzaktan erişim profili ayarlayabilmenizi sağlıyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER1

ASUS RT-AC52U

Wi-Fi: Çift bant 802.11b/g/n/ac (2,4GHz/5GHz, AC750)

Bağlantı Noktaları:
1 x 10/100Mbit/s Ethernet WAN
4 x 10/100Mbit/s Ethernet LAN
1 x USB 2.0

Wi-Fi veri hızları:
802.11ac / 433Mbit/s (5GHz)
802.11n / 300Mbit/s (2,4GHz)
802.11g / 54Mbit/s
802.11b / 11Mbit/s

Antenler: 3 adet dahili yüksek verimliliğe sahip anten
İşlemci: MediaTek MT7620A + MT7610E
Boyutlar: 187 x 145 x 77mm
Ağırlık: 260g (0,57lb)

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş