Asus Sabertooth Z87 Fiyat ve Özellikleri

Asus Sabertooth Z87

Asus’tan yepyeni bir anakart daha geldi. Üstün özelliklere sahip olan yeni nesil anakart en çok overclock performansıyla dikkat çekerken beş yıllık da garanti sunarak ne kadar dayanıklı ve sağlam olduğunu henüz bilgileri okurken gösteriyor. Asus Sabertooth Z87 fiyat olarak 310 dolarlık bir etiket belirlendi. Özellikleri ise aşağıda yer alıyor.

Asus Sabertooth Z87 üzerinde 2 adet fan yuvası dikkat çekiyor. Kutu içerisinden çıkan fanları, anakartın üzerine takarsanız, VRM ünitelerine ek soğutma desteği sağlamış oluyorsunuz. Özellikle anakartın üzerindeki termal zırh ve ek soğutma desteği bir araya gelince, stabilite seviyesi ciddi anlamda yükseltilmiş bir anakart karşımıza çıkıyor.

Asus’un 4 Way Optimization özelliğine yer verilen Sabertooth Z87, 4 farklı birimden aldığı bilgilerle, bilgisayarınızı otomatik olarak farklı bir karakter göstermesini sağlıyor.
Anakart ile ilgili detayları, aşağıdaki videomuzda bulabilirsiniz. İyi seyirler.

Teknik Özellikler:

İşlemci Soketi: Intel LGA 1150
Yonga Seti Intel Z87
RAM Desteği: Maksimum 32 GB; 1066, 1333, 1600, 1866 MHz
Ekran Kartı Desteği: 3 adet PCI-e x16 3.0
Arka Görüntü Çıkışı: DisplayPort + HDMI
Depolama Desteği: 8 x SATA III
Ses Yongası: Realtek ALC1150
Ethernet Gigabit LAN 10/100/1000 Mb/s
Anakart boyutu ATX
Fiyat: 310 Dolar

Sonuç:

Intel’in 4. nesil Core işlemcisiyle beraber uzun yıllar kullanacağınız bir sistem oluşturmak istiyorsanız, listenize ekleyebileceğiniz bir anakart. Özellikle overclock ve soğutma yetenekleri oldukça başarılı.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş