Avea Woops Nedir

Avea Woops

Türkiye’deki akıllı telefonları kullanan büyük bir çoğunluğu tahmin edildiği gibi genç kesim. Ve genç kesim de hem aramaları, hem mesajlaşmayı hem de internette sörf yapmayı bir arada kullanıyor. Her kesmin ihtiyacı farklı olabilecekken kişiye özel tarifeler Avea tarafından hayata geçirildi. Avea Woops servisiyle müşterilere sunulan toplam 2 milyon 97 bin 151 paket seçeneği yer alıyor.

Gençlik segmentinde, genel pazar payının üzerinde bir orana sahip olan Avea, bu güçlü altyapısını kullanarak Woops ile gençliğin ritmini yakalamayı ve Woops ile gençlerin hızlı değişen dünyasına, her hafta değişik bir teklifle cevap vermeyi hedefliyor.

Yoğun ilgi ile karşılaşan Woops’a dair kapsamı profesyonel bir kapsamda ele almak istedik ve Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk’ün Avea’nın yeni gençlik markası sloganı ile günyüzüne çıkan Woops’una dair görüşlerinin satır başlarını bir araya getirdik.

“2 milyondan fazla kişiselleştirilmiş paketle gençlere hoşgeldiniz diyoruz”

“Fonksiyonel fayda açısından daha güçlü oluşumuz ve yaratacağımız teklif dinamizmi sayesinde, taklit edilmesi ve cevap verilmesi zor bir gençlik markası yarattık” diyen Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk; “Hedefimiz, gençlerde ‘Acaba sıradaki ne olacak?’ merakını canlı tutarak; rekabette farklılığı yakalamak. Woops çatısı altında ilgi çekici ve benzersiz fırsatlar sunarak ‘Woops’da sürekli bir şeyler oluyor’ algısını yerleştirip güçlendirmek istiyoruz. 2 milyondan fazla ihtiyaca göre, mikro düzeydeki kişiselleştirilmiş paketle gençlere hoş geldiniz diyoruz” dedi.
Ertürk, Woops’u yaratmalarında etken olan, markanın doğuşunu tetikleyen faktörleri de şöyle aktardı:
Genç ve dinamik bir kullanıcı profilinin ağırlığını ortaya koyan mobil iletişim istatistiklerinin de açıkça gösterdiği gibi, Türkiye’de hem ekonomik hem de marka değeri anlamında sürdürülebilir büyümenin yolu, gençleri anlayıp onların beklentilerine hızlı ve etkili yanıt verebilmekten geçiyor.
Bu kapsamda, Avea markasının gençlik harici kitle tarafından daha fazla tercih edilmesini sağlamak adına ana markayı yeniden konumlarken gençlik segmentini ayrı bir markayla yönetmeyi seçtik.”

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş