Backup Plus FAST 4 TB İnceleme

Backup Plus FAST 4 TB

Taşınabilir disk teknolojisi her geçen gün gelişirken Seaget ve Kingston bu konudaki liderliklerini koruyorlar. Bilgisayarlardaki dahili disklerin yavaş yavaş SSD’ye geçmesi ve teknolojinin yeni olması nedeniyle düşük kapasite alanına sahip olmaları kullanıcıları harici diskler de kullanmaya yönlendirirken artık terabyte’lık diskleri rahatlıkla görebiliyoruz. En son olarak Seagate Backup Plus FAST bizlere sunuldu. Yeni disk 4 TB’lık bir alana sahip.

Diğerlerinden farkı daha küçük olması ve sadece USB üzerinden beslenebilmesi. Bu özellik ve depolama kapasitesi fotoğraf, sinema ve televizyon sektörü için bulunmaz hint kumaşı niteliğinde. Zira günün hızına yetişebilmek adına yüksek boyutlu dosyaları anında istediğiniz yerden Seagate Backup Plus FAST’ın içine atabiliyorsunuz.

Bu minik devin özellikleri neler?

Kasanın içerisinde 2 adet 2,5 inç sabit disk bulunuyor. Cihaz USB 3.0 destekliyor ve saniyede 220 MB veriyi transfer edebiliyor. Ayrıca hiç bir şekilde ek güç kaynağına ihtiyaç duymuyor. Seagate bu üründe de “Dashboard” yedekleme yazılımını kullanmış. Tek tıkla 4 TB boyutuna kadar olan tüm dosyalarınızı minicik kutuya sığdırmanız mümkün.
Bu yazılım sayesinde Facebook ve Flickr üzerindeki profillerinizden albümlerinizi de yedekleyebiliyorsunuz. “Dashboard” yazılımına ek olarak Seagate “Dropbox” ve “Google Drive” gibi bulut depolama servislerinede erişim sağlamış. Hardsikin en göze çarpan özelliği ise iOS ve Android uygulamaları ile mobil cihazlardan Wi-Fi bağlantısı yoluyla dosya gönderilip alabilmesi.

Fiyatı ne kadar?

Seagate Backup Plus FAST 4 TB’nin fiyatı 270$. Şuan satışı sadece Seagate resmi sitesi üzerinden yanlızca ABD’ye yapılmakta. 2014’ün ilk çeyreğinde ürünün Türkiye’deki mağazalarda da yerini alması bekleniyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş