BBC’ye hacker tehditi

bbc

Dünyanın en büyük televizyonlarından bir tanesi olan BBC, yeni yıla girmemize sayılı günler kala hacker tehditi ile karşı karşıya kaldı. Haber sitesi Reuters’ın vermiş olduğu bilgiye bir grup hacker şu anda BBC’nin ana sunucusunun erişim bilgilerine ulaşmış durumda.

Siber güvenlik hizmeti veren Hold Security LLC firmasının bir diğer müşterisi de BBC. Rutin çevrimiçi tarama seansı esnasında bir forum dikkatlerini çekiyor ve bu adreste açılan başlık takip altına alınıyor. Detaylı araştırmadan sonra olayı çözen Hold Security LLC, BBC’nin en büyük veri transferi sunucusuna erişim bilgilerinin bir hacker tarafından çalındığını tespit ediyor.

Yılbaşı öncesi satılığa çıkan bu bilgiler, BBC’nin tüm veri transferini çökertebilecek bir tehdit unsuru taşıyor. Duruma hemen el koyan BBC ve Hold Security LLC, tüm sunucu erişim bilgilerini tekrar güncelledi. Hacker tehlikesi şimdilik uzaklaştırılsa da Hold Security LLC, BBC portalları üzerinde bulunan hangi açığın bu tehdite sebep olduğunu araştırıyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş