Bill Gates umutları yine söndürdü

bill_gates

Dünyanın en zengin insanı olan, aynı zamanda Microsoft’un da sahibi Bill Gates, eski işine tam zamanlı geri dönmeyeceğinin altını bir kez daha çizdi. Geçtiğimiz gün Bloomberg’de yayımlanan bir programa konuk olan Gates, Bill ve Melinda Gates Vakfı’nın 2013 yılı içerisinde ne gibi işlerin ve hayır işlerinin altına imza attığını açıklarken Microsof’la ilgili sorulardan da kurtulamadı. Şirkete tekrar hiçbir zaman tam zamanlı dönmeyeceğini dile getiren Bill Gates, yeni gelecek CEO’nun yardımcılığını üstleneceğini ifade etti.


Kendini Vakıf İşlerine Adadı

Ömrünün geri kalan kısmında vakıf işlerinin tam zamanlı işi olacağını belirten Gates, Microsoft’a yarı zamanlı olarak yardımcı olabileceğini ifade etti. Bill Gates daha önce Microsoft’un yeni seçilecek CEO’suna yardımcı olacağını açıklamıştı.

Açıklamalarında CEO belirleme sürecine de değinen eski yönetici, bu konu hakında söylenecek yeni bir şey olmadığını da sözlerine ekledi. Bill Gates gelen bir soru üzerine bu konuda ivedilik duygusuna kapıldığını açıkladı ancak doğru kişiyi seçmenin önemli olduğunu vurguladı.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş