Blackphone fiyat ve özellikleri

Blackphone

Mobil sektörün çok büyük bir gelişme içerisine girmesiyle birlikte kötü amaçlı yazılım geliştiricilerinin ilk hedefi bu alan oldu. Mobil telefonlar üzerinden birçok soygun gerçekleştirilip özel bilgiler ele geçirilirken artık bu konu üzerinde üretici firmalar daha çok kafa yoruyor. Blackphone da bu soruna artık bir son getirmeyi amaçlıyor. Telefon, yüksek güvenlik donanımına sahip ve PrivatOS işletim sistemi kullanıyor.


PrivatOS ile Artırılmış Güvenlik

Silent Circle ve Geeksphone adlı şirketlerin ortak üretimi olan Blackphone adlı cihazın gizlilik ve güvenlik açısından rakiplerinden daha üstün olduğu belirtiliyor. Üreticilerin iddiası Blackphone’un kullanıcılara daha güvenli konuşma yapma, metin gönderme, video sohbet yapma, dosya transferi ve depolama yetenekleri sunduğu yönünde.
Cihazın artırılmış güveliği ise kendine özel PrivatOS adında bir işletim sistemine sahip olması. Android türevi olan bu işletim sisteminde gizliliğin ve güvenliğin en üst düzeyde tutulduğu belirtiliyor. Ön siparişlerin 24 Şubat’ta gerçekleşecek Mobil Dünya Kongesi’nde başlayacağı belirtilirken cihazın teknik özellikleri, satışa çıkma tarihi ve fiyatı hakkında bir bilgi bulunmuyor. Blackphone’un resmi web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş