Bulut Teknolojisine Saldırılar Sürüyor

Trend Micro Cloud App Security 2017 raporunda, milyonlarca kullanıcının nasıl bir süreçten geçtiği ve siber saldırganların amaçlarının neler olduğuna yer verildi. Sadece bir yıl içerisinde karşılaşılan fidye yazılım saldırılarının oranında yüzde 94, BEC saldırılarının oranında %106 oranında artış oluştuğu rapora yansıtıldı.

Cloud uygulaması üzerinden güvenlik sistemini aşarak zarar verici girişimlerde bulunmak isteyenler özel güvenlik ağına takılıyor. Sadece bir yılda toplamda 260 bin saldırı girişiminde bulunulduğu ve bu saldırılar esnasında 3.4 milyon yazılımın kullanım dışı bırakıldığı açıklandı.

Cloud App Security 3.4 Milyon Yazılımı Engelledi

2017 yılı boyunca toplamda engellenen zararlı ve kötü amaçlı olduğu tespit edilen yazılım sayısı sadece Cloud App Security tarafından tespit edilenlerin 3.4 milyon olduğu açıklandı. 4 milyonun üzerinde yazılım olduğu düşünülüyor ve bu durum milyonlarca kişinin mobil cihazlarıyla bilgisayarlarını direkt olarak etkiliyor.

Sadece elektronik posta üzerinden değil, bulut üzerinden de her türlü bilginin ve belgenin ele geçirilmesi, kişiler hakkında bilgi depolanması ve cihazlarda kalıcı virüsler bulundurulması sağlanıyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş