Buluta Rekabeti Kızışıyor

Buluta Rekabeti Kızışıyor, Yakın bir zaman içerisinde CD’lerin yerini DVD’lerin, DVD’lerin yerini de Flash Disklerin aldığına şahit olmuştuk. Son dönemlerde ise Flash Diskler de yerini çeşitli bulut depolama servislerine bırakmaya başlamıştı. Kullanıcıların herhangi bir veri saklama cihazı taşımadan internetin olduğu her yerden verilerine kolayca ulaşabilmesine imkan sağlayan bulut depolama çözümleri, kısıtlı alanları ile çok eleştiriliyordu.

Bulut depolama hizmeti veren firmalar kullanıcılara sunduğu alanları genişletmek için bir takım ücret talep ediyordu. Google da Google Drive hizmetinde; 100 GB için 4.99 Dolar, 1 TB için 49.99 Dolar, 10 TB ve üzeri depolama alanı için 199.99 Dolar ekstra ücret talep ediyordu.

Google bu fiyatlandırmada sürpriz bir şekilde indirime giderek kullanıcılara çok uygun fiyatlardan depolama alanı satmaya başladığını açıkladı. Kısa süreliğine Google Drive’da indirme giden firma, 100 GB için 1.99 Dolar, 1 TB için 9.99 Dolar ve 10 TB üzeri depolama alanı için 99.99 Dolar ücret istiyor. Eğer sürekli bulut depolama hizmetini kullanıyorsanız, Google’ın bu indiriminden mutlaka yararlanmalısınız. Google Drive ile dosyalarınıza iOS, Android, Windows Phone ve PC üzerinden ulaşabilir düzenlemeler yapabilirsiniz.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş