Chromebook 2 Fiyat ve Özellikleri

Chromebook 2

Geride bıraktığımız günlerde Twitter’a sızdırılan yeni Chromebook’un görüntüleri ve bilgilerinin ardından Samsung sonunda resmi açıklamayı yaptı. İlk versiyonu 3 sene önce çıkmış olan Chromebook’un artık yeni versiyonu tanıtıldı. Google Chrome OS ile çalışan yeni ürün teknik özelliklerini orta segmentte bizlere sunarken fiyatları da uygun gözüküyor. Chromebook 2 fiyat konusunda 320 ve 400 dolarlık fiyatlar konuşulmakta.

3 yaşındaki Google Chromebook’un selefi olan yeni Chromebook 2, Samsung’un yaptığı açıklamaya göre Nisan ayında piyasaya sürülecek. Tüketiciler, 11.6 inç’lik ve 13.3 inçlik iki ekran seçeneğine sahip olacaklar. Bu modellerin yurtdışı fiyatları sırasıyla 319.99 ve 399.99 dolar.

Sızan fotoğraflarda da göründüğü gibi yeni Chromebook 2, Note 3’teki gibi deri görünümlü bir kapağa sahip. “Jet Black” ve “Classic White”, yani kısacası siyah ve beyaz renk seçenekleri sunan Chromebook 2’nin içerisinde Exynos 5 Octa işlemci bulunuyor. Küçük boyutlu model 1.9GHz’te çalışırken büyük model, 2.1GHz’te çalışıyor. 13.3 inç’lik büyük model, full HD LED ekranla gelirken, 11.6 inç’lik model 1366×768 çözünürlük sunuyor.

Chromebook 2, elbette Google’ın web ve Google hizmetleri için optimize edilmiş işletim sistemi Chrome OS ile çalışıyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş