Corsair H105 İnceleme

Corsair H105

Fan dünyasının lider geliştiricilerinden biri olan Corsair yeni ürününü tanıttı. Corsair H105 modelli yeni fan, su ve hava soğutma özelliğiyle cihazdan tam performans almamız için geliştirildi. HydroSeries ailesinin yeni üyesi olan H105, 240 milimetrelik bir radyatöre sahipken fanı da sadece 38 milimetre kalınlığında. Şık ve az yer kaplayan Corsair H105, her türlü kasa için uygun.

120’mm’lik iki pervaneden oluşan fan, 800-2700 rpm hızıyla çalışacak. Maksimum devirde 37.3 desibellik bir ses çıkaran H105, tam performansta biraz gürültülü diyebiliriz. Ancak kasa teknolojileri gelişti. Fan gürültüsünü kesen kasa tiplerini tercih edebilirsiniz.

Su soğutma ünitesi ise soğuk bakır tabakadan oluşuyor. Seramik rulmanlardan oluşan iç hazne, ünitenin içinde soğuk hava akımı oluşturuyor. Böylelikle fanlara devamlı soğuk hava pompalanıyor ve kasanın içinde devamlı olarak soğuk hava üfleniyor.

Corsair, H105 modeli likit soğutucusunun önerilen fiyatını 199 dolar olarak belirledi. Piyasaya çıkış tarihi ise henüz belli olmayan ürünün raflardaki yerini alması o kadar da uzun sürmeyecek gibi. Overclock severlerin mutlaka hoşuna gidecek bir ürün diyebiliriz. Bekleyip göreceğiz.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş