En hızlı Android geliyor

android_china

Çin’de dünyanın en hızlı Android işletime sahip olan telefonu geliştirilmekte. Vivo adlı bir telefon firması tarafından geliştirilmekte olan Xplay 3S sunacak olduğu özelliklerle şimdiden tüm dünyanın dikkatini çekerken 2K kalitesiyle bir görüntü sunacak. Snapdragon 800 yongasını kullanacak olan telefon farklı bir mimari izleyecek, hiç değilse açıklanan bilgi bu.

Her ne kadar iddia aşamasında olsa da gerçekleşmesi an meselesi olan Vivo Xplay 3S, 2.3 GHz hızında çalışan Snapdragon 800 işlemcisi olan 8974AB ile donatılıyor.

Çipsetin içine baktığımızda 550 MHz hızında çalışan Adreno 330 grafik birimi, 933 MHz hızında çalışan 3 GB DDR3 RAM, 463 MHz hızında ISP ünitesine yer verildiği görülüyor.

Xplay 3S sadece donanımıyla değil, kullandığı ekranla da ilklerin ismi olacak. Cihaz üzerinde 2560 x 1440 piksel çözünürlüğünde 5.5 ya da 5.7 inçlik ekran kullanılacak. Bu çözünürlük 2K diye kabul edilirken, akıllı telefonların 4K’ya yaklaştığı bir döneme girmiş bulunuyoruz.

3000 mAh batarya ile gelecek olan cihaz, bakalım pazara bu özelliklerle mi çıkacak? Eğer bu özelliklerle donatılırsa, Çinli üreticilerin, büyük firmaları ciddi bir şekilde zorladığı hatta geçtiği dönemlerin de geldiğini göreceğiz.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş