En iyi tabletler: Android, iOS, Windows Phone

tablet

Piyasada şu anda 3 tane mobil işletim sistemi yer alıyor en çok kullanılan: Android, iOS ve Windows Phone. Bunların hepsi birçok sayıda tablette kullanılırken üçünün arasında tercih yapmak zor bir karar olabilir. Eğer ihtiyaçlarınız doğrultusunda hangi sistemi tercih edeceğinize karar verdiyseniz sonrasında tableti de seçmeniz gerekiyor. Biz de sizler için her işletim sisteminin en iyi tabletlerini listeledik aşağıda.


Apple: iPad mini Retina

Apple’ın mobil platformunun son sürümü iOS 7, tamamen yenilenmiş bir arayüzle geliyor. iOS 7’nin avantajları arasında müthiş bir performans, kullanım kolaylığı ve geniş uygulama seçenekleri var. Bununla birlikte iOS hala son derece kısıtlayıcı bir yapıya sahip. iPhone, iPad ve iPod touch gibi Apple cihazlarının önemli bir başka avantajı, birbirleriyle uyum halinde çalışabilmeleri.

Apple’ın en iyi cihazları arasında ise iPad mini öne çıkıyor. Büyüleyici bir ekran ve iyi tutuşuyla tablet, bizi ikna etmeyi başardı.

Google Android: Ücretsiz ve esnek

Google’ın işletim sistemi tablet piyasasında çok yaygın olarak kullanılıyor. Sayısız tablet, en esnek işletim sistemi diyebileceğimiz Android’den faydalanıyor. Widget’lar, duvar kağıtları, custom ROM’lar ve çok daha fazlası: Cihazınızı nasıl kişiselleştireceğiniz tamamen size kalmış.

Android’li tabletlerde en iyisi ise şu an Nexus 7 (2). Testimizde taşınabilirlik alanında kendini kanıtlayan tablet, harika ekranıyla da sizi etkilemeyi başarıyor. Diğer teknik özellikleri rakipleri karşısında biraz geride kalsa da uygun fiyatıyla kaçmayacak bir seçenek.

Windows 8: Tanıdık ve uyumlu

Windows 8’in dokunmatik Metro arayüzü, bağlantıları önümüze kutucuklar halinde sunuyor. Bu arayüzü kullanmak çok kolay. Bazı Windows 8’li laptop’lar, tablete dönüşebiliyor. Windows’un dezavantajı ise uygulama mağazasının hala iOS ve Android’in çok gerisinde olması. Surface 2 gibi Windows RT’li cihazlar, x86 uygulamalarını (geleneksel Windows programlarını) desteklemiyor.

Asus Transformer Book TX300, tablete dönüşebilen güçlü bir laptop arayanlar için iyi bir seçenek. Kaliteli, alüminyum kasasıyla dikkat çeken cihaz, Core i7 işlemciye sahip. Ancak daha küçük ve tablet işlevleriyle öne çıkan bir cihaz arıyorsanız, Acer Iconia W3-810’a göz atabilirsiniz. Iconia W3-810, göze çarpan büyük bir özelliğe sahip olmasa da önemli bir zaafı da yok ve iyi bir pil ömrü sunuyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş