Facebook beğen tuşu değişiyor

facebook_like_new

Dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi olan Facebook çok radikal bir değişikliğe gidiyor. Senelerdir değişmemiş birkaç şeyden biri olan beğen tuşu da artık yeni tasarımına kavuşuyor. Yukarıda gördüğünüz tasarımla birlikte gelecek olan yeni beğen tuşunda en çok dikkat çeken şey ise baş parmağın grafikten kaldırılmış olması.

Facebook ünlü Beğen tuşu için köklü bir tasarım değişikliğine gidiyor. Toplamda 7,5 milyon web sayfasına gömülü olarak da kullanılan Beğen ve Paylaş tuşlarında göze çarpan en önemli tasarım farklılığı ise meşhur baş parmak işaretinin gitmiş olması.

Bunun yerine parmak düğmenin üzerindeki diyalog kutusunda yer alacak ve kaç adet beğeni aldığınızı gösterecek. Yeni düğmede, görselde de görebileceğiniz üzere Facebook’un bir diğer ünlü logosu olan “f” harfi yer alıyor.

Facebook’un yeni tasarımının yüksek çözünürlüklü ekranlara odaklı olarak yapılması, Facebook Ürün Yöneticisi Peter Yang’ın açıklamasına göre böylesi bir değişikliği zorunlu kılmış. Tasarım değişikliğinin önümüzdeki haftalarda tüm gömülü web sayfalarında uygulanması bekleniyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş