Facebook gizliliğe bir yenilik daha kattı

facebook_logo_rare

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, sisteme her getirmiş olduğu yenilikle tartışılıyor. Bu tartışmaların nedeni en çok gelen güncellemelerle birlikte kullanıcıların güvenlik ve gizlilik haklarının ihlal etmesi hakkında olurken bu sefer sağlıklı bir adım atıldı. Duvarınızda çıkmakta olan paylaşımı arkadaşınızın ruhu duymadan kaldırabileceksiniz. Bunun için “her şeyi gizle” butonu ortadan kalkacak ve yerine “takibi bırak” butonu gelecek.

Facebook’tan gelen açıklamaya göre, yakında yorum ve güncellemelerini haber kaynağınızdan çıkarmak istediğiniz arkadaşlarınızı takip etmekten vazgeçebileceksiniz.

Yeni “Takibi Bırak” butonu, aynı “her şeyi gizle” gibi çalışacak, tek fark isim değişikliği. Buradaki olay, kullanıcıların arkadaşlarından gelen istenmeyen içeriği arkadaşlıktan çıkarmaya gerek kalmadan- engelleyebilmesi.

Arkadaşlarınızı takip etmeyi bıraktığınızda herhangi bir bildirim almıyorlar, yani gönül rahatlığıyla haber kaynağınızda temizlik yapabilirsiniz.

Bu özellik masaüstü kullanıcılarının önümüzdeki haftalarda hizmetine sunulurken iOS ve Android sahiplerinin birkaç ay daha sabretmesi gerekecek.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş