Facebook Skandala Rağmen Karda!

Dünyanın birçok ülkesinde milyonlarca kullanıcısı olan Facebook, sosyal medyanın en popüler mecralarından biri olmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz haftalarda Facebook’un başta İngiltere olmak üzere birçok ülkedeki milyonlarca kullanıcının verilerini bir araştırma şirketiyle izinsiz olarak paylaştığı ortaya çıkmıştı. Skandaldan sonra durumu düzeltmek için yeni önlemler alan ve özür dileyen Facebook, 2018’in ilk döneminde karını %64 oranında arttırdı!

Yükselişe Geçti!

Facebook için geçen ayki veri paylaşımı sorununa rağmen korkulan olmadı ve şirket geçen yıla göre %64 daha fazla kazanç elde etti. 2017 yılında aynı döneme göre yaklaşık 4 milyar 900 milyon dolar kara geçtiği bildirilen Facebook, kullanıcı sayısını da arttırmaktadır.

Facebook 2018 yılındaki ilk 3 aylık kazancını 11 milyar 900 milyon dolar olarak açıkladı. Aynı zamanda Facebook’un kullanıcı sayısı (Aylık) da yaklaşık 2 milyar civarındadır. Kullanıcı sayısı oranının da 2017’de aynı döneme göre %13 kadar artmış olduğu gözükmektedir.

Facebook’ta çalışan sayısı ise 28 bindir. Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg veri skandalı ile ilgili ifade verdi ve oluşan güçlüklere karşın 2018 yılı için güzel bir başlangıç yaptıklarını belirtti.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş