Facebook tasarımını değiştiriyor

facebook

Facebook Messenger uygulamasına yeni bir arayüzün gelmesiyle birlikte aylarca ortalıkta dolaşan yeni Facebook uygulama arayüzü de neredeyse doğrulanmış gibi oldu. Facebook’un mobil cihazlarda kullandığı uygulamanın yeni versiyonunda Messenger’a benzer bir arayüz ve renk yapılandırması kullanması bekleniyor. iOS 7’nin tasarımını andırdığını söyleyebileceğimiz yeni tasarım bakalım gerçekten de gelecek mi?

Android için Facebook uygulamasının yeni arayüze sahip güncellenmiş sürümü bugün bir site tarafından sızdırıldı. Güncellenmiş uygulamanın ekran görüntülerine bakacak olursak, ekranın sol tarafını kaydıran menü ikonu kaldırılmış durumda. 3 katlı slide-out menü tarzını birçok uygulamada kullanılmaya başlanmasını düşünürsek bu olay biraz garip geliyor.

Aslında bu Google’ın önermiş olduğu tasarım yönetmeliğinde var olan bir şey. Diğer değişiklikler, sekmenin şuan bulunduğu bar kısmındaki sayfa başlığını içeriyor. Arama butonu ekranın sağına eklendi ve “Yeni Haberler” için bar’ın altında 5 ikon bulunuyor.

Bu sadece Beta versiyonu olduğu için uygulamanın final versiyonunda hangi özelliklerin eklenip eklenmeyeceği tam olarak bilinmiyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş