Facebook, WhatsApp’i satın aldı

facebook

Dünyanın mobil cihazlar üzerinde en çok kullanılmakta olan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’i daha önce çoğu büyük firmanın satın almak istediğini biliyoruz. Ancak WhatsApp kurucusu buna hiç yanaşmamıştı. Sonunda ise olanlar oldu ve Facebook, WhatsApp’i tam 19 milyar dolar karşılığında satın aldığını açıkladı. Bu dudak uçuklatıcı değer insanı gerçekten şaşkına çeviriyor. Bu arada WhatsApp geliştiricisinin zamanında Facebook’a iş başvurusunda bulunduğunu ve bunun kabul edilmediğini de dipnot olarak geçelim. Ne kârlı bir reddediş olmuş oysa ki.

Daha önce de Google’ın satın alacağı konuşulan WhatsApp, bu sefer resmi olarak Facebook’un bünyesine geçmiş oldu. Mesajlaşma platformlarına son zamanlarda önem vermeye başlayan Facebook, WhatsApp hamlesi ile rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi hedefliyor.

Satın alınma işlemi doğrulandı

WhatsApp, Facebook’a satıldığını resmi blogu üzerinden de doğruladı. Sözlerine WhatsApp uygulamasının gelişmesi ve büyümesi için böyle bir hamle yapıldığını belirten firma, kullanıcılara daha iyi hizmet vereceğinin de altını çiziyor. Bakalım bu yatırım Facebook’un borsadaki hisselerini olumlu yönde etkileyecek mi?

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş