Facebook’tan Gizlilik Ayarları ile İlgili Yenilik

Dünyanın en güçlü sosyal iletişim ağı olan Facebook, belki de ilk kez bu kadar zor zamanlar geçiriyor. İngiltere ve Avrupa’da çok sayıda kullanıcının verilerinin paylaşıldığı haberlerinden sonra Facebook’a tepkiler hala devam ediyor.

Facebook ise kullanıcılarına güvenlik ile ilgili bazı yenilikler getirmeye hazırlandığını açıkladı. Açıklamaya göre Facebook ayarlar bölümü daha kullanışlı olacak ve kullanıcılara daha fazla seçenek sunulacak.

Güncellemeler Geliyor!

Facebook, yeni güncellemeler ile beraber son haftalardaki olumsuz imajı yıkmaya ve tekrardan güven kazanmaya çalışıyor. Buna göre her bir Facebook kullanıcısı, sitenin sunucusuna kayıtlı olan verilerini bilgisayarına indirebilir.

Güncelleme ile “Verilerinize Ulaşın” bölümü Facebook kullanıcılarına açılacak. Bu veriler yaklaşık 400.000 word dosya sayısına ulaşabilmektedir. Kullanıcılar, verileri arasında Facebook paylaşımları için verdikleri beğenileri, yaptıkları yorumları ve gönderilerini de kontrol edebilecekler.

Tüm verilere bakabilecek olan Facebook kullanıcıları, istediklerini silebilirler. Böylece kayıt altına alınmasını ve depolanmasını istemedikleri hiçbir veri Facebook sunucularında kalmayacak.

Verilerle ilgili önemli güncelleme ile beraber genel itibariyle karışık bulunan “Ayarlar” bölümü de daha sade ve kullanışlı bir hale getirilecek.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş