Fujitsu Esprimo X923 tanıtıldı

Esprimo X923

Hepsi bir arada bilgisayarlara son senelerde büyük yatırımlar gerçekleşti. Bunla birlikte ortaya yeni avantajlar ve dezavantajlar da çıktı. Bu bilgisayar türleri çok enerji harcadığı için uyku moduna erkenden alınıyordu. Bu iyi bir şey. Ancak çok meşgul olan birinin 10 dakika bilgisayar başından ayrılmasını göz önünde bulundurduğumuzda tüm işerinin alt üst olacağını görebiliriz. Ancak Fujitsu Esprimo X923 buna bir son veriyor.

Esprimo X923, Fujitsu’nun düşük enerjili aktif mod isimli teknolojisi ile çalışıyor. Normal bir bilgisayarın uyku moduna geçeceği zamanlarda, enerji harcayan tarayıcı ve ofis yazılımları gibi uygulamaları kapatıyor ve ana görevlerini çalışır tutmaya devam ediyor.

X923 bu moda girdiğinde, 9.1 W enerji harcayan standart moddan yüzde 45 daha az enerji harcıyor. Bu her ne kadar, uyku modunun 1,6 W’u kadar düşük bir seviye olmasa da, bilgisayar ana görevlerini sürdürdüğü için bir hayli avantajlı.

X923’ün teknik özellikleri ise şu şekilde sıralanıyor; 23 inç Full HD ekran, Intel Core i3, i5 veya i7 işlemci seçenekleri, 16 GB’a kadar bellek, Windows 7 veya Windows 8.1 işletim sistemi seçeneği, 1 TB sabit disk veya 500 GB SSD.

Bilgisayar ayrıca varlık algılayıcısına sahip. Kullanıcının klavyeden uzak olduğunu algılayabiliyor ve eğer kullanıcı bir sesli veya video görüşme yapıyorsa, kulaklığındaki ‘meşgul’ ibaresi yanıyor ve diğer çalışanları uyarıyor.

X924-T ise bu bilgisayarın dokunmatik ekranlı sürümlü ancak multimedya modülüne sahip değil. Bilgisayarların fiyatları ve çıkış tarihleri henüz açıklanmadı.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş