Galaxy Note Pro Özellikleri

Galaxy Note Pro

Apple’ın iPad Pro’yu satışa sunmasının ardından Galaxy Note 3 pek de ileriye gidemeyeceğii anlamış olan Samsung’dan yeni bir tabletin daha geliyor olduğunun haberini daha önce sizlere vermiştik. Galaxy Note Pro adını alacak olan bu tabletin özellikleri yavaş yavaş gün yüzüne çıkmakta. Görünüşe göre Samsung’un en güçlü tableti olacak. İşte Galaxy Note Pro özellikleri.

Samsung’un bugüne dek geliştirdiğien güçlü tablet olması beklenen Galaxy Note Pro, iki farklı boyutla gelecek gibi görünüyor. Hatırlayacak olursanız bu ay içinde ortaya çıkan Samsung’un Galaxy Note Pro’sunun 12.2 inç büyüklüğünde olacağından bahsetmiştik. Fakat şimdi ortaya yeni bir iddia daha çıktı. Buna göre Galaxy Note Pro, 10.1 inç boyutunda da gelecek.

Her ne kadar ekran boyutu küçük olacaksa da özellik bakımından büyük kardeşinden farkı olmayacak gibi görünen 10.1 inç’lik Galaxy Note Pro da 2.560 x 1.600 çözünürlüğünde ekrana sahip olacak. 3 GB RAM ile desteklenen tablet, 4 çekirdekli Snapdragon 800 işlemciyle gelecek. 9500 mAh bataryası ile uzun saatler rahatlıkla kullanılması amaçlanan tabletin işletim sistemi elbette Android 4.4 KitKat olacak. Bunun yanında tabletin ağırlığının ise 750 gram olacağı belirtiliyor.

Elbette bunların hepsi şimdilik söylentiden öteye geçemiyor. Galaxy Note Pro’nun CES 2014’te veya MWC 2014’te tanıtılmasını bekliyoruz.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş