GetContact ile Güvenliğiniz Tehlikede Olabilir!

GetContact; çoğu kişinin merak ettiği ve kullandığı bir uygulama olarak sıklıkla telefonlara indiriliyor ancak bazı tehlikeleri de beraberinde getirebilir! Sizin adınızı rehbere kim hangi isimle kaydetmiş öğrenmek isterken güvenliğinizi riske atabilirsiniz. Uygulama hızla yayılmaya ve tanınmaya devam ederken, uzmanlar tarafından uyarılar yapılıyor.

GetContact’te Kullanıcılar Rehberlerini Paylaşıyorlar!

Son zamanların popüler uygulamalarından biri GetContact! Çoğu kişi bu uygulamayı mobil telefonlarına indiriyor ve kendi rehberlerini de uygulama ile paylaşıyor.

GetContact’te en çok ilgi uyandıran durum sizin isminizin de birinin rehberi sayesinde sisteme kaydolmuş olması! Sizin numaranızı ilk kim uygulama ile paylaştıysa isminiz o kişinin rehberindeki gibi kaydoluyor.

GetContact’i indirdikten sonra kendi isminizi arama bölümüne girdiğinizde nasıl kaydedildiğinizin bilgisi ekrana geliyor. Burada riskli olan durum ise hem kendi hem de rehberinizde bulunan kişilerin bilgilerini uygulamaya veriyor olmanız!

GetContact veri havuzunda kullanıcılar tarafından verilen numaralar ve isimler toplanıyor. Bilinmeyen kişilerle bu bilgilerin paylaşılması mümkün ve bu da belli bir güvenlik riski doğuruyor.

İsterseniz uygulamanın “Ayarlar” bölümünden numaranızı sildirebilirsiniz. İşlemin tamamlanması ise genellikle 24 saat sürebiliyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş