Gigaset tablet üretecek

Gigaset

Zaten fazlasıyla dev olan Android tablet piyasasına bir dev isim daha giriyor: Gigaset. Almanya’da kablosuz telefon üreten ve ülke içinde olsun, telefonunu kullandırdığı ülkelerde olsun iyi bir izlenime ve pazar payına sahip olan Gigaset tablet konusunda Android kullanacağını açıkladı. Gelen bilgilere göre Gigaset tablet bizlere bugünlerde sunulacak. İki farklı modelsatışa sunulacak, ancak Türkiye’ye ne zaman geleceğini bilmiyoruz.

İki farklı ürünle piyasaya giriş yapacağını belirten Gigaset, sekiz inçlik QV830 ve 10 inçlik QV1030 modelleri ile artık kendisini göstereceğe benziyor. Üst model dört çekirdekli Tegra 4 işlemci mimarisine sahip olacak. Çıkışı Almanya’da gerçekleşecek olan tabletlerin Amerika gibi uzak pazarlara kadar dağıtılması, uzun bir süreye yayılacağa benziyor.

QV8030 modelinin teknik detayları, 1.2GHz dört çekirdekli MediaTek çip, 1024 X 768 ekran çözünürlüğü, 8GM depolama alanı ve 1.2 mega piksel kamera şeklindeyken, QV1030; 1.8GHz dört çekirdekli Tegra 4 çip, 2560 X 1600 ekran çözünürlüğü, 16GB depolama alanı ve 1.2 mega piksel kamera ile donatılmış durumda. Andorid tabletlerin en büyük dezavantajıysa nispeten eskimiş olarak kabul edebileceğimiz Android 4.2 Jelly Bean kullanıyor olmaları.

Aralık ayının ilk günlerinde piyasada olacağı iddia edilen tabletler, 199 Avro ve 369 Avro fiyat etiketleriyle satışa sunulacak.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş