Gmail’e bir yenilik daha

gmail

Google’ın ve Gmail’in kullanıcıları korumaya yönelik en büyük politikalarından biri de yabancu url’lerden gelen görselleri gizlemesi, kullanıcının özel isteğiyle, her defasında soru yöneltmesiyle açılmasıydı. Artık bu uygulama yürürlükten kaldırıldı. İstediğiniz takdirde her gelen görseli hiçbir izin vermeden de görebileceksiniz. Bu özellik en çok imzasında görsel barındıran firma çalışanlarının işlerine yarayacak gibi gözüküyor; zira bu detay gözden kaçırıldığı için birçok iş anlaşmazlıkları ortaya çıkmıştı. Google’ın “resimleri aşağıda göster” özelliğini kaldırmasının tek sebebi bile imza sorunu olabilir.

Gmail, resimleri artık resmin geldiği orijinal sunucudan değil, Google’ın güvenli proxy sunucuları üzerinden yükleyecek. Bunun anlamı Google’a göre “mesajlarınızın daha güvenli olması, resimlerinizin bilinen virüslere karşı taranması ve sinir bozucu ‘Resimleri göster’ düğmesine basmak zorunda kalmamanız” demek.

Eskiden olduğu gibi resimlerin gösterilmesini onaylamak isteyen kullanıcılar, Gmail ayarlarında Genel sekmesindeki “Güvenilir kişilerin gönderdiği harici içeriği (ör. resim) her zaman göster” kutucuğunu seçebiliyorlar.
Gmail,google,e-posta,mail,internet
E-postalarınızdaki resimler otomatik olarak gösterilmiyorsa, Gmail ayarlarında Genel sekmesinde bulunan “Güvenilir kişilerin gönderdiği harici içeriği (ör. resim) her zaman göster” seçeneğinin etkin olduğundan emin olun.

Dün masaüstü kullanıcılarına sunulmaya başlanan bu değişiklik, 2014’ün ilk aylarında mobil kullanıcılarına da sunulacak.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş