Google Chromecast nedir? Fiyatı ve özellikleri

google_chromecast

Google’ın yeni ürünü Chromecast’in Amerika dışındaki ülkelerde kullanıma sunulmasına çok az bir zaman kaldı. Ürün hakkında açıklamalarda bulunan Andorid ve Chrome’dan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Sundar Pichai, cihazın birkaç hafta içerisinde birçok ülkede daha satışa sunulacak olduğunu dile getirirken hiçbir kesin ülke ismi vermiş değil. Google Chromecast fiyatı olarak 39 dolar açıklandığını da vermiş olduğumuz bilgiler arasına ekleyelim.

Mobil cihazlardan televizyona görüntü aktarımı sağlayabilen USB boyutundaki Chromecast’in uluslararası pazarlara dağıtımı konusunda çalışmalara başlandığını belirten Pichai, satışa çıkacak ülkeleri ise kesin bir şekilde belirtmedi. Ancak bazı raporlar, cihazın satışa sunulacağı ülkelerin başında İngiltere ve Avustralya’nın geldiğini gösteriyor.

Ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı henüz bilinmeyen Chromecast, televizyona Chrome tarayıcı üzerinden video gönderip, YouTube, Google, Netflix gibi video tabanlı siteleri açabiliyor. Cihazın ABD satış fiyatı ise 39 dolar.

Pichai ayrıca, kısa bir süre sonra akıllı saat gibi giyilebilir cihazlar için, Android platformuna yönelik uygulama geliştirenlere özel bir SDK piyasaya sürüleceğini de duyurdu.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş