Google dersleri başlıyor

google

Sadece bir arama motoru olmadığını her zaman kanıtlayan Google şimdi yeni bir hizmetini daha yürürlüğe soktu. haftanın ilk günlerinde Helpouts adlı uygulamasıyla internet üzerinden canlı dersler vermekte olan Google yabancı dil olsun, vokal dersleri olsun ya da grafik tasarım dersleri olsun her konuda yardımcı oluyor. Bu dersler arasında ücretsizler de var ücretli olanlar da; ancak fiyatların biraz tuzlu olduğunu belirtelim.

Teknoloji devi, bu hafta başında uygulamaya soktuğu ‘Google Helpouts’ hizmeti sayesinde binden fazla uzmanı, ders almak isteyenlerle buluşturuyor.

Modadan bilgisayar kullanımına, spordan dansa, yabancı dil öğreniminden fotoğraf çekimine kadar pek çok konunun uzmanı, kendi belirledikleri ücretler karşılığında ders almak isteyenlerle internet üzerinden canlı video aracılığıyla buluşuyor.

Google’ın arama motoruna benzeyen uygulamada arama çubuğuna öğrenilmek istenen konuyla ilgili anahtar kelimeler girildiğinde, ilgili dersi veren uzmanlar ve dersin ücretleri çıkıyor.

Örneğin, arama çubuğuna ‘Photoshop’ yazıldığı zaman ilgili yazılım hakkında ders veren eğitmenlerin adları, saat ücretleri ve sonraki dersi hangi tarihte verebilecekleri gibi bilgiler sunuluyor.

Uzmanlar dersleri seans veya dakika başına ücretlendirebiliyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş