Google Drive 1 Terabayt 10 Dolar

Google Drive 1 Terabayt 10 Dolar, Dropbox ve OneDrive, ücretli abonelerinde yakın gelecekte önemli bir seyrelme gözleyebilir. Zira bulut tabanlı depolama yarışında vites yükselten Google, Drive servisinin fiyatlarında büyük ölçekli indirimler gerçekleştirdi. Yeni tarifeyle 15 GB’a kadar depolama ücretsiz kalırken, 100 GB depolama alanı aylık 1,99 dolara, 1 TB ise 9,99 dolara indirildi.

10 terabayt ve üstü taleplerde aylık fiyatın 99,99 dolardan başladığı yeni sistemde 10 terabaytlık online depolama alanını kim ne yapar bilmiyoruz, ancak özellikle 100 GB ve 1 TB’lık paketler Dropbox’u zor duruma sokacak gibi görünüyor. Google+ Photos ve Gmail kullanıcılarının halihazırda Drive altyapısına kolayca erişmesi de Ulu G’ye önemli avantaj sağlıyor.

Google Ürün Yöneticilerinden Scott Johnston tarafından yapılan açıklamada, yeni fiyat politikasının bir dizi altyapı iyileştirmesi sonucu mümkün olduğu belirtilirken, “Kullanıcılarımızın sahip oldukları her veriyi, her cihazdan ve her yerde kolayca ve güvenle korumalarını sağlamak istedik” ifadesi kullanıldı.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş