Google Glass, sürücülere için de yararlı

Google Glass

Geride bıraktığımız birkaç sene akıllı telefonlar ve tabletlerin yoğunluğu ile geçmişti. Ancak bu seneden itibaren artık daha çok giyilebilir teknolojilerle içli dışlı olacağız gibi gözüküyor. Google Glass şu anda Amerika’da yüzbinler tarafından kullanılırken giyilebilir akıllı saatler de dünyanın her tarafında var. Google Glass’ın sürücüleri uyaran yeni bir uygulaması daha çıktı. DriveSafe App adlı uygulama sayesinde trafik kazalarının ciddi şekilde düşürülmesi planlanıyor.

Google Glass’taki göz retina sensörleri sayesinde uygulama açıkken eğer uykunuz gelirse iris hareketleri takip edilip hesaplanıyor. Uygulama uyumak üzereyken sizi uyarıyor ve hemen en yakındaki dinlenme tesisinin yol haritasını size çıkarıyor.

Bunun yanında müzik açmanızı veya bir kahve molası vermenizi öneren DriveSafe App, sadece bu özellikleriyle de sınırlı kalmıyor. Çok kullanışlı bir navigasyon opsiyonu bulunan DriveSafe App, şimdilik ABD sınırları içinde kullanılabilir olacak. Geliştirici firma global bir uygulamanın olabilmesi için Google Glass’ın tüm dünyada satışa sunulmasını bekliyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş