Google Glass tepki almaya devam ediyor

google_glass

Google’ın bu vakte kadar geliştirdiği en mükemmel şeylerden biri olarak tanıtılan ve yeni bir çağın başlangıcını yapacağı düşünülen Google Glass’a tepkiler gelmeye devam ediyor. Henüz sadece Amerika’da satışa sunulan ve diğer hiçbir ülkeye gitmeyen Google Glass sadece o bölgede kullanılmasına rağmen her gün başka bir şikayetle karşı karşıya kalıyor; bu sefer de bir restoranda Google Glass kullanımı yasaklandı.

Google’ın ilk çıktığında çok konuşulan akıllı gözlüğü Google Glass dünya için yepyeni bir deneyim ve henüz satışa sunulmadığından yaygınlaşma şansı bulmuş değil. Ancak Glass’ı kullanan küçük bir kitle var ve şimdiden pek çok ortamda rahatsızlığa yol açmaya başladılar bile.

Aylar önce Los Angeles’ta araç sürerken Google Glass’ı giydiği gerekçesiyle trafik cezasına çarptırılan kadının ardından bu kez de Seattle’da faaliyet gösteren Lost Lake Cafe de bu gözlüklerin kullanımına yasak getirdi. Şirket konuyla ilgili resmi açıklamasında şu satırları paylaştı: “Bu gözlükle şirket bünyesinde müşterilerimizin video çekimi yapmamasını arzuluyoruz. Eğer bu gözlükleri giyen bir müşteri olursa önce onu nazik bir dille uyarıyoruz. Eğer izinsiz yere bu gözlükle bir müşterinin fotoğrafı veya videosu çekilirse ilgili müşteriden restoranı terk etmesini talep ediyoruz.”

Bakalım Glass yaygınlaşmaya başladığında nerelerden yasak kararı gelecek? Bekleyip göreceğiz.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş