Google, uzaya çıkan asansör yapıyor

google

Motorola’yı sattıktan sonra başka sektörlerde çalışmalara başlayacağının sinyalini veren Google, bu başka sektörün de ilk ipucunu bizlere sundu. Dünyanın en büyük uçak hangarını uzun bir süreliğine kiralayan Google, Hangar One yakınlarında uzaya çıkan asansör iççin çalışmalar yapacak.

Bağımsız analist Jeff Kagan’ a göre Google artık uzay araştırmalarına da ağırlık verecek. Uzun yıllar boyunca düşlenen uzaya çıkabilecek bir asansör hayali Google tarafından gerçeğe dönüştürülebilir. Jeff Kagan’ ın tahminlerine göre bilişim devi kanser araştırmalarına da katkıda bulunacak. Çağımızın en önemli hastalıklarından bir tanesi olan kansere çözüm Google tarafından bulunabilir.

Sağlık Sektörüne Girmişti

Ocak ayı içerisinde şirketin resmi blog sayfasında, şeker hastaları için özel bir lens geliştirildiği duyurulmuştu. Bu lens sayesinde glikoz seviyesinin anlık olarak ölçüleceği ve hastaya uyarılar gönderileceği söylenmişti. Google’ ın akıllı lensi hakkındaki haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Hangar One’ ı Kiraladı

Dün buradaki haberimizde Amerika Birleşik Devletleri’ nin en büyük uçak hangarlarından olan, tarihi öneme sahip Hangar One’ ın Google tarafından kiralandığını duyurmuştuk. Daha öncesinde NASA tarafından uzay araçlarının iniş, kalkış ve bakımları için kullanılmış olan Hangar One, Google tarafından da benzer amaçlar ile kullanılacak olabilir. Jeff Kagan’ ın tahminleri doğru çıkarsa Google, uzaya çıkan asansörünün inşasına Hangar One yakınlarında başlayabilir.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş