Google, WhatsApp iddialarını yalanladı

whatsapp

Geride bıraktığımız hafta 19 milyar dolar gibi rekor bir fiyatla birlikte Facebook’a satılan WhatsApp hakkındaki dedikoduların bir sonu gelmeyecek gibi gözüküyor. Facebook uygulamayı satın almadan önce Google’ın da bu işe yeltendiği iddiaları ortaya atılırken Google’ın WhatsApp’e 10 milyar dolar teklif ettiği de gelen iddialar arasında. Son olarak da Google çevresinden yeni bir açıklama geldi.

Teknoloji yazarlarının aklını günlerdir meşgul eden bu sorulardan en azından biri yanıtını buldu: Mobile World Congress’te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Google’ın Chrome, Android ve mobil uygulamalarından sorumlu yöneticisi Sandar Pichai, Google’ın WhatsApp’e benzer bir teklif götürdüğü haberlerinin “tamamen gerçek dışı” olduğunu belirtti.


10 Milyar Dolar Denmişti

Öncesinde çıkan söylentiler, Google’ın da 10 milyar dolarlık bir teklifle WhatsApp’in kapısını çaldığı yönündeydi. Elbette resmi olarak bir teklifte bulunulmaması, Google’ın tüm dünyada 450 milyon abonesi bulunan bu fenomen ile ilgilenmediğini göstermiyor. Bir başka söylenti de Google CEO’su Larry Page’in bizzat WhatsApp kurucularıyla bir yemekte buluştuğu üzerine dönüyor.
Dedikoduya göre Page, Jan Koum ve arkadaşını Mark Zuckerberg ile anlaşmaması için ikna etmeye çalışmış. Böylesi bir iddia konusunda ise iki taraf da yorum yapmaktan kaçınıyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş