Grundig Duo GNB 1161 CV i3 fiyatı ve özellikleri

Grundig Duo GNB 1161 CV i3

Grundig tablet sektörünü sağlama almak için çalışmalarını devam ettiriyor. Yeni bir tableti daha satışa sunan firma bu tabletinde de harici klavyeye izin veriyor. 11.6 inçlik ekrana sahip olan tablet teknik özellikleriyle de tatmin edici bir seviyede. Grundig Duo GNB 1161 CV i3 fiyatı henüz açıklanmış değil ama özelliklerinin hepsini aşağıda sizlere sunduk.


10 nokta dokunmatik destekli 11.6 inç ekran

Tablet bilgisayar 11.6 inç 1366×768 piksel çözünürlüklü dokunmatik bir ekrana sahip. Ekran, 10 noktadan dokunmayı destekliyor. Bu özellik yardımı ile uygulama ve oyunlarda başarılı bir kullanım mümkün oluyor. Windows 8 deneyimi ile beraber performanslı bir kullanım sunan bu dokunmatik ekran, tam bir bilgisayar deneyimi yaşatıyor.

Kalem ile kullanım

Tablet bilgisayarı dokunmatik ekranı ve fiziksel klavyesi yardımı ile kullanabildiğiniz gibi arka yüzünde bulunan özel kalemi ile de kullanabiliyorsunuz. Bu kalemin özel bir yuvası bulunuyor ve kullanılmadığı zaman burada duruyor. Özellikle yazı ve çizim işleri ile uğraşanlar için güzel bir özellik.

Intel i3 işlemci

Tablet, gücünü 1.8 GHz çift çekirdekli i3 işlemciden alıyor. Intel’ın i ailesine mensup olan bu işlemci 3217U koduna sahip. Geçen yılın ikinci çeyreğinde kullanıma sunulan bu işlemci 22 nm teknolojisini kullanıyor. Üzerinde Intel HD Graphics 4000 grafik işlemcisini de barındıran bu işlemci günlük kullanım için yeterli bir performansa sahip.

Harici fiziksel klavye

Ürünün kutusundan çıkan harici fiziksel klavye ile hızıl bir şekilde yazı yazabiliyorsunuz. Tablet bilgisayarların klavye eksikliği bu fiziksel aksesuarla çözülüyor. Özellikle sürekli metin girişi yapan kullanıcılar için bu aksesuarın kutudan çıkması iyi olmuş. Ayrıca mıknatıslı bir yapıya sahip olan bu klavye hızlı bir şekilde tabletten ayrılabiliyor. Klayvenin tuş aralıkları yeterli ve tam Q klavye deneyimi sunuyor.

Windows 8 işletim sistemi

Windows 8 işletim sistemini kullanan tablet bilgisayar, aynı zamanda masaüstü moduna da sahip. Bu sayede dizüstü ya da masaüstü bilgisayardan alışık olduğunuz birçok uygulamayı (Photoshop, Office ve benzeri) tablet üzerinde de kullanabiliyorsunuz. Bu da özellikle bu tip işler yapanlar için önemli bir özellik. Normal tabletlerde bulunmayan bu yazılım desteği Windows 8 tabletlerde bulunuyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş