Hangi sekmede müzik çaldığını öğrenme

google_music

İnternet tarayıcıları arasında en iyisi olarak gösterilen ama buna rağmen dünyanın en çok kullanılan tarayıcı unvanının halen Internet Explorer’dan alamamış olan Google Chrome’a yeni bir özellik daha ekleniyor; ki bunun fazlasıyla beğenileceği kesin. İnternet siteleri arasında gezerken bir anda birinden ses çıkar, müzik çalar ve siz bunun hangi sekmede olduğunu bulmaya çalışırsınız. Artık böyle bir sorun kalmayacak.

Google, başarılı web tarayıcısı Chrome’a oldukça işlevsel bir yenilik getiriyor. Eğer çok sekmeli bir şekilde çalışıyorsanız bazen müzik açık kaldığında ya da reklamlardan beklenmedik müzik sesi geldiğinde tüm sekmeleri tek tek bakıyorsunuzdur. Google, bu konuya başarılı bir şekilde çözüm getirmeyi planlıyor.

Henüz final sürümü yayımlanmayan ancak beta kullanıcılarına sunulan yeni özellikte sekmenin üstünde ses ve kamera ikonları çıkacak, kolayca kısılması sağlanacak. Herhangi bir sekmeden ses geldiği zaman müzik ikonu belirecek ve tüm sekmeleri gezmeden hangisinden müzik geldiğini anlayabileceğiz. Aynı şekilde kamerayı kullanan siteler de sekmede kamera ikonuyla belirecek.

Bu uygulamanın şimdilik Chrome 32 beta kullanıcıları tarafından kullanıldığını, yakında herkes tarafından kullanılabileceğini belirtelim.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş