Haswell-e işlemciler

haswell_e

Intel’in yeni nesil işlemci serisi geçtiğimiz ay bizlere az çok tanıtılmıştı, hiç değilse belli başlı bilgiler verilmişti diyelim. Geçtiğimiz gün ise işlemcinin görüntüsünü ilk kez gördük ve Intel de işlemcinin ne denli bir performans sağlayacağını bizlere açıkladı. Eylül ayında satışa sunulması beklenen Haswell-E işlemciler tam sekiz çekirdeğe sahip olacaklar ve X99 Chipset teknolojisiyle entegrasyonda hiçbir sorun teşkil etmeyecekler.

Haswell-E, her biri 3.0GHz saat hızına sabitlenmiş 8 fiziksel çekirdekli bir işlemci olacak. X99 Chipset teknolojisine uyumluluk gösterecek olan Haswell-E, PC’de hız kavramını tekrar tanımlıyor. USB 3.0 ve SATA 3 desteği ile geliştirilen Haswell-E, veri aktarımı konusunda da oldukça iyi iş çıkartacak.

Saniyede 6GB hızında veri aktarımı olanağı sağlayacak olan Haswell-E, 2014 senesinin üçüncü çeyreğinde raflardaki yerini alacak. Henüz fiyatı ile ilgili bir detay elimize ulaşmadı. Yeni nesil PC teknolojisinin mil taşı olarak gösterilen Haswell-E’yi siz değerli okuyucularımız için yakından takip etmeye devam edeceğiz.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş