HP 8 Tablet fiyatı ve özellikleri

HP 8

PC sektörünün karşı konulamaz devi HP, artık tablet sektöründe biraz daha kontrol sahibi olmak istiyor. Daha önce yapılan açıklamalarda firmanın bizlere Android işletim sistemli yeni bir tablet tanıtacağı bildirilirken bu tablet beklenenden çok daha kısa bir süre içerisinde satışa sunuldu. HP 8 Tablet fiyatı henüz belli değil ancak tüm özellikleri internette paylaşıldı. Tablet giriş segmentinde yer alıyor.

HP sessiz sedasız bir biçimde, Android pazarına yeni bir giriş seviyesi tablet sunuyor. Son olarak Mobile Word Congress’de görücüye çıkan cihazın ne zaman üretileceği hakkında kesin bir açıklama bulunmuyordu. Fakat HP, 7.85 inçlik HP 8 isimli tabletini çok kısa sürede piyasaya sürmeyi başardı. 170 dolarlık fiyat etiketine sahip olan cihaz, geçen yıl görücüye çıkan Slate 7 modelinden çok daha estetik bir görünüşe sahip. Ama ürünün başta çözünürlüğü olmak üzere, donanım özellikleri pek de ileri seviye sayılmaz. Hatta sahip olduğu 1.024 x 768 çözünürlük, Slate 7 ve piyasadaki rakibi olan Venue 8’in önüne geçemiyor.

Ürünün içerisinde Çinli firma Allwinner tarafından üretilen dört çekirdekli ARM işlemci bulunmakta ve bu sayede Android 4.2.2 işletim sistemi sorunsuz şekilde çalışabiliyor. Tablet, 1GB RAM ve 16GB dahili depolama kapasitesinin yanında, stereo hoparlör ve yedi saate kadar pil ömrü sunan 3.800mAh’lik pile sahip.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş