IBM, Trusteer’i satın alıyor

Trusteer

Dünyanın en önemli teknoloji firmaları arasında yer alan IBM, kullanıcılarının güvenlik sorunlarını ortadan kaldırmak için yatırımlarına devam ediyor. Geride bıraktığımız gün de IBM, yazılım sağlayıcısı şirketi olan Trusteer’i satın almak üzere olduğunu açıkladı. Gelen tahminlere göre IBM bu servisi en çok bulut yazılımları üzerinde kullanacka; böylece sahtekâr kullanıcıların art niyetli hareketlerinin de önüne geçilecek.

Yeni duyurunun bir parçası olarak IBM; 200’ün üzerinde Trusteer ve IBM araştırmacısının ve geliştiricisinin mobil ve uygulama güvenliği, gelişmiş tehditler, casus yazılımlar, sahtecilik karşıtlığı ve mali suçlarla ilgili çalışmak üzere bir araya geleceği bir internet güvenliği yazılımı laboratuvarı kuracağını da bildirdi.

2006 yılında kurulan ve dünyanın çeşitli şehirlerinde ofisleri bulunan Trusteer, çok sayıda finans kurumu da dahil olmak üzere yüzlerce şirkete web uygulamalarını, çalışan ve müşteri bilgisayarlarını ve mobil aygıtları tehditlerden korumaya yardımcı olan çözümler sunuyor.

Bu yazılım ne gibi bir çözüm sunuyor?

İnternet suçluları var olan güvenlik denetimlerini aşmayı başararak saldırıları oluşturma ve devreye alma konusunda her geçen gün daha da etkili hale geliyor. Trusteer çözümleri ise geleneksel güvenlik yazılımlarının gözden kaçırabileceği güvenlik tehditlerini belirleyebilme gücüne sahip. Örneğin, bankacılık müşterilerinin mobil aygıtlardan para transferi yapabilmelerini sağlamak için Trusteer yazılımı, akıllı telefonun etkilenebileceği casus yazılımların saptanması işlemini gerçekleştirerek, para transferi işleminden önce bankanın sahteciliğe ve hesap hırsızlıklarına karşın korunmasını sağlıyor.

Bugün ABD’nin en iyi 10 bankasından yedisi, İngiltere’deki en iyi on bankadan dokuzu müşteri hesaplarının internet saldırılarından ve mali dolandırıcılıktan korunmasına yardımcı olan Trusteer çözümlerini kullanıyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş