IE 11 Hızlandırma

ie11

Dünyanın en çok kullanılan web tarayıcısı olan ve Windows 8’in yayımlanmasıyla birlikte gelen 11 sürümüyle gerçekten çok iyi işler başardığını, en güvenilir tarayıcı olduğunu kanıtlayan Internet Explorer, Microsoft’un verdiği bilgilere göre hızlandırılabiliyor. Microsoft’un kendi bloğu üzerinden yayımladığı yönergeleri takip ettiğiniz halde siz de internette daha hızlı dolaşabilirsiniz. İşte IE 11 hızlandırma yolu.

İlk olarak Windows 8.1’le birlikte ortaya çıkan Internet Explorer 11’in önemli özelliklerinden bir tanesi, bir sonraki tıklamanızı tahmin ederek sayfaları önceden yüklemesi.

Microsoft, yayınladığı yeni bir blog gönderisinde IE11’in bu işi nasıl başardığını şöyle anlatıyor:

“Tahminleri, gezinti motifleri, kullanıcının gezinti alışkanlıkları ve web sayfalarındaki “Sonraki sayfa” bağlantıları, sayfalandırma gibi öğeleri inceleyerek gerçekleştiriyoruz. Bing’in web hakkındaki kapsamlı bilgisi ve biriktirdiği veriler, bu tahminleri lazer keskinliğinde yapmamızı sağlıyor.”

Internet Explorer 11 sahipleri, sayfa tahmininin nasıl çalıştığını yeni IE Test Drive web sitesinde deneyebiliyorlar. Blog’da IE11’in web sayfası yüklenme sürelerini hızlandıran deneysel SPDY/3 protokolüne verdiği destekten de bahsediliyor. Paylaşıma göre SPDY/3, tek bağlantı üzerinde istek/cevapları çoklamaya izin veriyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş