IE 11 kullanımı artıyor

ie_11

Bundan iki sene önce çok eleştirilmesine rağmen Windows 8’le birlikte gelen IE 11, serinin en iyisi olmayı başardı. Olağanüstü güvenlik önlemleriyle tüm diğer tarayıcıları geride bırakan web tarayıcısı yavaş yavaş zaten lider olduğu sektörde kullanımını artırıp diğer isimlerle olan farkı açıyor. Şu anda IE 8, en çok kullanılan tarayıcı durumunda. Ancak IE 11 iki aylık bir süre içerisinde yüzde 10 gibi devasa bir büyüme yaşadı.


IE11 Kısa Sürede Yaygınlaştı

İlk kez 17 Ekim 2013 tarihinde Windows 8.1 ile birlikte kullanıma sunulan IE11, Kasım ayının başlarında da Windows 7 için sunulmuştu. Tarayıcının yaklaşık 2 aylık bir sürede yüzde 10 barajını aşmasının oldukça başarılı bir sonuç olduğu belirtiliyor.

IE8 Hala Lider

Web tarayıcı pazarına yönelik genel sonuçlarda ise büyük bir değişim yaşanmadığı görünüyor. IE8 yüzde 20’nin biraz üzerindeki payıyla “dünya çapında en çok kullanılan tarayıcı ünvanını” korurken Google’ın Chrome’u son sürümüyle takibini sürdürüyor.


Chrome ve Firefox 2.lik Savaşında!

Sürüm farkı gözetmeksizin değerlendirilen sonuçlarda ise IE ailesi yüzde 55.06’lık pay ile pazarın yarısından fazlasına sahip. Birbirine çok yakın Chrome ve Firefox ise yüzde 18.97 ve 18.46’lık paylar ile ikinci ve üçüncülüğü paylaşıyorlar.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş