İETT WiFi getiriyor

iett_wifi

Şu anda Londra’da henüz denenme aşamasında olan kablosuz ağlı internet otobüslerde İstanbul için devreye girmeye başladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yaptığı açıklamalarda İstanbul’da 1705 otobüs içerisinde ücretsiz olarak kablosuz ağlara bağlantıların geliyor olduğunu ve isteyen herkesin telefonlarını otobüslerde şarj edebileceklerini dile getirdi.

İngiltere’deki belediye otobüslerinde deneme aşamasında olan internet uygulaması, İstanbul’da başladı. ‘Akıllı otobüsler’i ilk deneyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “İnternet, tüm otobüslerde olacak. Ayrıca cep telefonunu şarj edebilen aparatlar getirdik” dedi.

Dünyada şu anda Londra’daki otobüslerde deneme aşamasında internet uygulaması bugünden itibaren ‘Akıllı otobüsler’ olarak bilinen ve son teknolojik donanıma sahip yeni nesil İETT otobüslerinde devreye girdi. İlk kullanıcı ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş oldu. İlk etapta 10 otobüste uygulanacak olan internet, daha sonra 100 otobüste, ileri aşamada tüm İETT otobüslerinde İstanbulluların hizmetinde olacak. Beylikdüzü’nde düzenlenen törenle İstanbul sokaklarına çıkan sıfır kilometre 100 adet İETT otobüsü hizmete sokan İBB Başkanı Kadir Topbaş, Cumartesi günü Kartal’da düzenlenecek olan törende de başka bir sürprizi olacağını söyledi. Topbaş’ın hafta sonu hizmete alacağı yeni İETT otobüslerinde vatandaşlar bisikletleriyle yolculuk yapabilecekleri öğrenildi.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş